Jméno:
 Heslo:

- Grace Safira Wandellmere

>>>   Lang change

 

Grace Safira Wandellmere

Grace Safira hlava Grace Safira postoj
Grace Safira - ještě štěňátko

15.5.2013


Otec : Adargo Zulaykha

Matka : Artemis Wandellmere

Barva : Pšenice

Chovná - Bonitace : ČKRR jaro 2015

 

 

DKK 0/0, DLK 0/0,

OCD-negativní,

LTV- negativní,

ocas - negativní

Výška 65,5 cm

Váha 37 kg

štítná žláza (T3+T4)

negativní,

plnochrupá

 

 

Safirka je zatím poslední posila v naší smečce. Je to štěňátko po naší Artemisce. Takže druhá generace v naší chs Wandellmere.


Narodila se ve vrhu spolu s 8 dalšími sourozenci - 4 psi a 5 fen. Jedna fenka byla nestandardní, jinak byl celý vrh standard.


Safira si vybrala nás, velmi záhy začala vylézat z pelíšku a přicházela si lehnout k nám. Nedržela se své smečky, ale nás lidí. Nebála se, už jako maličká, opustit teplo mámina kožíšku a jít se mnou na návštěvu o pár domů dál. Jak rostla, bylo vidět, že její neohroženost a tvrdohlavost může být i na škodu. Občas jsme jí museli hodně přechytračit. Je to velice chytrá a velmi mazlivá fenka. Tím že je mazlivá a velmi vázaná na člověka tak se s ní dobře pracuje. Ve chvíli, když zapojí tu svou chytrou hlavičku, tak se musíme trochu snažit, nenásilně jí ukázat, že vlastně chce dělat to co my po ní chceme.

Safira je fena co miluje pohyb, nevadí jí voda, nevadí jí déšť, nevadí jí zima, hlavně když se dá běhat. Velmi ráda se honí s ostatními pejsky a je velmi rychlá. Vyzkoušela si i coursink a velmi jí to jde. Prostě pohyb, to je její.

Tahle holčička se nám velmi povedla i po tělesné stránce. Má pevnou krásnou kostru a přitom je pořád velmi elegantní. Má krásnou teplou pšeničnou barvu.

Safirku cvičí hlavně naše mladší dcerka Lucinka, Sáfa se s ní chová velmi zodpovědně, na vodítku chodí spořádaně, dokonce i u kola běhá jako profík. A na výstavách spolu holky sklízí zasloužený obdiv v třídě dítě a pes. Výstavy Safiru baví a navíc se rozhodčím ta naše holka moc líbí.

Teď čerstvě si Sáfa zkouší mateřství a i tahle role jí opravdu moc jde. Hned napoprvé se jí narodilo krásných 14 štěňátek. Pěkně napůl kluci a holky a jen jedno miminko nestandardní s krátkým ridgem.

Načteno v:

Novinka ze dne: 23.02.2017

Narodily se nám štěňátka - vrh I

Naše fenka Egeria Happy Angel Wandellmere porodila 7.2.2017 svá druhá štěňátka. Otcem je krásný pes Da...

Zobrazit celý článek
počasí
 
© da.lib